Obec Karlovice

Novinky

Dirtpark (bikepark) Karlovice

Možnosti sportovního vyžití v Karlovicích jsme rozšířili o další atrakci – bikepark (správně dirtpark) Karlovice. Během srpna a září se nám podařilo vybudovat překážky dirtparku ze suti z demolice bývalého kulturního domu. Podle projektu od Martina Zajíce, který také vedl práce na budování překážek, musíme ještě doplnit dřevěnou rozjezdovou věž, jež je nedílnou součástí celého areálu. Už teď si ale všichni můžou zkoušet jízdu na překážkách. Celou trať budeme dále upravovat, čistit od větších kamenů a vylepšovat.
Po úvahách, propočtech a hledání vhodného materiálu jsme se rozhodli vybudovat věž v březnu až dubnu 2012 a celý areál otevřít v květnu 2012.
Projekt zpracoval a realizoval Martin Zajíc ve spolupráci s Obcí Karlovice, ZŠ Karlovice a místními nadšenci z řad mládeže. Projekt rozjezdové věže zpracoval a obci věnoval Jan Czasch, konzultace a kalkulace Jan Balcárek.

dirtpark

dirtpark dirtpark

dirtpark4m.jpg

Jasan ve školní zahradě

V pondělí 30.5.2011 byl odborně ošetřen jasan ztepilý v parku před školou. Jeho ošetření odborníkem – evropsky certifikovaným arboristou podpořila Nadace partnerství a a Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu. Ošetření sledovali žáci naší základní školy a byl to pro ně určitě nevšední zážitek Dozvěděli se mnoho zajímavostí o stromech i jejich správném a včasném ošetření. Nebyly to ale první informace, které dostali. V rámci projektu Zdravé stromy pro zítřek si již dříve poslechli přednášku o stromech, ale také sami tvořili, fotografovali, kreslili, psali. Jejich práce budou vyhodnoceny a nejlepší z nich budou oceněny a vystaveny na Obecním úřadě.
Ošetření stromu podpořila Nadace Partnerství a Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu a provedl jej odborník s mezinárodním certifikátem European Tree Worker (Evropský arborista).
www.stromzivota.cz
www.szkt.cz

 

pomůcky stromolezce ořez suchých větví
   

20. 1. Ilona

Zítra: Běla

Aktuality

Karlovický zpravodaj

Karlovický zpravodaj

Facebook.png

FACEBOOK

Pozvánka do obecní knihovny

Knihovnu najdete v budově Obecního domu Slezan (Karlovice č. p. 183).
Výpůjční doba:
pondělí: 13:00 - 16:00 hod
čtvrtek: 13:00 - 15:00 hod
E-mail: knihovna@karlovice.eu
Mobil: +420 727 973 027
Jste srdečně zváni k návštěvě knihovny.
Kateřina Locku

Zde naleznete Územní plán obce Karlovice

https://www.msk.cz/cz/mapy/uzemni-plany-obci-58306/

Informační portál

dl-5308678324960044015.jpg

Povodňový plán

http://www.edpp.cz/dpp/karlovice/

Topení

www.lokalni-topeniste.cz
www.lokalni-topeniste.cz

Návštěvnost stránek

377649