Drůbežárna Slatina u Bílovce

Drůbežárna Slatina u Bílovce bude v sobotu 18. 5. od 9:40 do 9:55 u hasičské zbrojnice prodávat nosné kuřice v různých barvách na počátku snášky, dále brojlerova kuřata, káčata, husokáčata, housata a krůťata. Doporučujeme drůbež objednat na tel.: 777 073 312.

Nabídka – steppery Insportline

Z důvodu pořízení nového posilovacího stroje, nabízíme k prodeji nevyužité steppery značky Insportline, které v posilovně zabíraly místo. 1 000 Kč/ks Kontaktní osoba: Ing. Kateřina Vlaszatá, tel. 724 229 568.  

Svoz objemného odpadu, nebezpečného odpadu a odpadního dřeva

Jarní úklid – Oznámení o termínu svozu objemného odpadu, nebezpečného odpadu a odpadního dřeva
Kontejnery pro oddělené uložení a svoz objemného odpadu, nebezpečného odpadu a odpadního dřeva budou přistaveny v sobotu 20. 4. 2024 v době od 08:00 do 12:00 hodin na parkovišti vedle Hasičské zbrojnice a na ploše u „kravína“ v Zadní Vsi.

Do kontejnerů je možné odděleně odkládat objemný odpad, který pro hmotnost nebo rozměrnost nelze uložit do popelnice nebo domovního kontejneru, např. poškozené a vyřazené spotřební zboží (lyže, jízdní kola, umyvadla, toalety, koberce, linolea, kočárky, dětské sedačky), odpadní dřevo prosté všech nedřevěných složek (dřevěný nábytek, palety, dřevěné ořezy, použité desky, prkna apod.), papír, plast, sklo, textil, molitan, kov apod. a nebezpečný odpad (barvy, tiskařské barvy, lepidla a pryskyřice obsahující nebezpečné látky a obaly od těchto látek).

Do objemného odpadu nepatří: směsný komunální odpad, nebezpečné složky komunálního odpadu, elektrozařízení, pneumatiky, kompostovatelný odpad, využitelné složky odpadů určené k separaci, zemina a stavební odpady.

Do odpadního dřeva nelze předat: okenní rámy, bytové dveře.

Upozorňujeme, že objemný odpad, nebezpečný odpad a odpadní dřevo může do přistavených kontejnerů uložit pouze fyzická osoba.
Na ukládání odpadu budou dohlížet zaměstnanci obce a svozové společnosti.

 

Hlášení v rozhlase:

Čas hlášení: 18. 4. v 14:00 hod., 19. 4. v 11:00 a 16:00 hod.

Informujeme občany, že svoz objemného odpadu proběhne v sobotu 20. dubna 2024 v době od 8:00 do 12:00 hodin na parkovišti vedle hasičské zbrojnice a na ploše u „kravína“ v Zadní Vsi.

Výluka drážní dopravy

V období od 15. 4. 2024 (od 4:00 hod.) do 15. 5. 2024 (do 20:00 hod.)  proběhne na lince S17 v úseku Milotice nad Opavou – Vrbno pod Pradědem nepřetržitá výluka drážní dopravy. Vlaky budou nahrazeny autobusy náhradní dopravy (dále jen NAD) a současně bude vyloučena přeprava cestujících na vozíku, jízdních kol a kočárků. Nelze platit […]

Číst dále

Svoz plastů

Z důvodu technické závady na vozidle, bude svoz plastů proveden ve čtvrtek 11. dubna 2024. Děkujeme za pochopení.